Nový Zéland je mnohým znám pro svoji přírodu, krajinu. Na druhou stranu nejsou v běžném povědomí lidí zastoupeni jeho obyvatelé. Jedním z nejdůležitějších je však bezesporu Sir Edmund Hillary, který v roce 1953 zdolal vrchol největší hory Země Mount Everest. Tento milník v lidských dějinách si nyní připomíná nová kolekce britské značky TOPMAN pojmenovaná po tomto himálajském gigantu.

S TOPMAN na Everest

Celá řada je charakteristická použitím a kombinací materiálů. Již z výčtu je jasné, že ačkoli pro výstup do Himálají nebude TOPMAN stačit, ve městě vás v zimních měsících jistě zahřeje. Pro oděvy je charakteristické použití vlny a tweedu, které dohromady vytvářejí zajímavé textury. Tyto klasické materiály jsou však uplatněny v mezích současných módních trendů, ať už se jedná o více či méně funkční detaily jako prošívání, záplatování v oblasti kolene a loktu či těžké řetězovité pleteniny.

Heslem kolekce se pak stalo vrstvení a slučování odlišných strukturových textur látek. Těžké béžové chinos z drsného plátna jsou doplněny robustním pleteným svetrem v temném odstínu burgundy a košile s indiánským vzorem zas s vestou z hrubé pleteniny a kabátem s vlněnými límci. Všechny tyto různorodé části vytvářejí součást promyšleného zimního vzhledu. Kolekce pak bude v obchodech a na internetu k nalezení již od 6. listopadu.