Tradice ze školních lavic
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Za klasiku se dá označit cokoli. Pod návalem leckdy neodborných názoru se nám jako klasické prezentuje každý druhý předmět. Proto vznikají falešné klasiky. Jak však potom rozeznat to, co opravdu přežije nával rozmanitých trendů? Těžko. MAUDhomme ale pátral. A překvapivě se jako opravdová klasika, již od svého vzniku, prezentuje prepp styl. A abychom vám tento lákavý trend připomněli, zopakujeme si jeho vývoj.

Tradice ze školních lavic

 

I

kalhoty: J. LINDBERG, košile: DIESEL, sako: DUNHILL, bunda: H&M, boty: BURBERRY, brýle: ZARA
 

„Prepp“ je označení pro chování a kulturně-společenské prostředí na středních školách východního pobřeží Spojených států. Zdejší střední jsou zaměřené na vysoce ambiciózní žáky s lepším průměrem, kteří se efektivně a intenzivně připravují na univerzitní studium. Ale pozor! Tito kluci a holky nejsou šprti, jak byste si mohli myslet. Rozhodně to také nejsou outsideři, ba naopak! Jsou to děti podnikatelů, realitních či mediálních magnátů nebo pocházejí z elitních právnických rodin. Povětšinou se jim dostalo toho nejlepšího vychování, a proto jsou „předurčeni“ pro úspěch. To je prep (nebo též tzv. Ivy League). Ve zkratce by se dalo říct – americký sen. Proto pokud vás zaujal, čeká na vás univerzitní haute couture, pro niž jsou charakteristická klubová saka (povětšinou s erby fakult, či květinou v klopě), jeansy s nažehlenými puky, košile v jemně vybledlých barvách, či elegantní mokasíny.

II

džíny: REPLAY, košile: POLO RALPH LAURENT, kabát: NEXT, boty: SALVATORE FERRAGAMO, ponožky: DUCHAMP, pytel: ZARA
 

A právě ty se spolu s ostatními kousky staly námětem dalších pondělních Trendů. Pohádkových, z prostředí amerických kolejí a kampusů. Skutečná a nadčasová klasika. V různých proměnách a s malými úpravami fungovala v každé dekádě. Padesátá poválečná léta, šedesátá léta kapitalistů bojujících proti komunistům, sedmdesátá léta s roztomilou revoltou proti disco a naopak v letech osmdesátých ve službách syntetizátorů. Přičtěme ještě devadesátá léta s trendem čistého purismu a dnes s metropolitní příchutí sebevědomého muže. Prepp žije v obměnách pořád, tudíž vás investice do něj vložená nezklame, ačkoliv je těžko kombinovatelný. Všeobecně funguje na standardních kouscích volnější krejčoviny, béžové, pleťové barvy a kostce. Pakliže pořídíte více univerzálních modelů a smícháte je dohromady, prep vám nevznikne. A naopak pokud smícháte velmi zasvěcenou univerzitní uniformu, těžko se vám pak bude míchat s něčím jiným. Proto tento styl vyžaduje pozornost, kterou si však určitě zaslouží.