U Hedi Slimana si nemůžeme být nikdy jisti – tento tajemný muž, jenž překroutil pánskou módu, se dle všeho vyhýbá jakékoli další designérské činnosti, jak jen může. Důkazem toho může být i rozhovor pro Prestige Hong Kong, jež jsme vám zprostředkovali, nebo alespoň jeho část, již v červnu. Přeci jen ale pro nás z jeho života vyplývá jeden element, kterého se můžeme vždy chytit, a tím je jeho fotografická kariéra. Po Anthology of a Decade a post-humous vydání fotografií Amy Winehouse tentokrát přichází s výstavou, která bude věnována pouze jeho fotografické tvorbě.

California Song Hediho Slimana

Expozici bude vystavovat losangeleské Museum of Contemporary Art (MOCA) a její název shrnuje hned dva hlavní elementy Slimaneho tvorby a zároveň Hediho velké fetiše: California Song. Jak je již ze jména jasné, výstava se soustředí na Hediho kalifornské období, dobu, kdy se za pomocí fotoaparátu věnoval zkoumání kultury urban mládeže a uměleckých komunit, a to především skrz instalace fotografických esejů. Expozice zabírá celá dvě patra; minimalistické černobílé fotografie se koncentrují v prvním, o podlaží výše najdete naleznete filmové instalace vytvořené speciálně pro MOCA.

„Hedi Slimane je zcela novým typem umělce,“ začíná oslavně Jeffrey Deitch, kurátor výstavy. „Neustálá komunikace a prezentace své tvorby skrz obrovské množství médií je nový směr, jejímž se dnešní kulturní a umělecké směry odvíjejí, a Hedi byl jeho průkopníkem.“ Výstava navíc nenabízí jen určité množství fotek, ale spojuje hudbu, fotografii, film a architekturu. „Hediho práce prohlubuje jeho vlastní umělecké vidění, ať už je to díky jeho rozsáhlé práci v designu, hudbě nebo jeho internetovému fotografického deníku. Jeho dílo přineslo umění zcela nové publikum. Formuluje to, čemu říkáme expanze artové vize.“

Výstava v MOCA (Los Angeles) otevírá své brány již 12. listopadu.