Před několika dny jsme se v Trendech zabývali pojmem klasika. To, že se jedná o přinejmenším zrádné slovo, již není nejspíše potřeba dále komentovat. Dalším příkladem, jak může tato charakteristika klamat, jsou náramkové hodinky, dnes již tradičně pánské. Přestože až do První světové války byly čistě dámskou záležitostí, nyní si již neumíme u muže jiný typ hodinek představit. (Ačkoli se stále ještě najde několik staromilců, které na kapsy obtěžkané cibulačkami nedají dopustit.)

Tradiční pojetí hodinek se ustálilo a s ním i jejich producenti. Zemí, která je jejich výrobou proslulá, je bezesporu Švýcarsko. Tam má své manufaktury i jedna z největších legend hodinářského průmyslu: Rolex. Ačkoli byla značka založena roku 1905 v Londýně, a to ještě německo-anglickou dvojicí, je jedním z největších emblémů swiss made produkce. O půl století později byly představeny první hodinky nesoucí název značky Tudor, která nabízela kvalitu Rolex za nižší cenu. A i v této divizi vznikaly ikonické kusy: jedním z nich je i Tudor Oysterdate ze 70. let minulého století. Nyní, o čtyři desetiletí později, tento legendární kus Tudor renovuje a předkládá ho v nové verzi vyznavačům luxusního měření času.

Tudor Heritage je přímým následovníkem Tudor Oysterdate. Design se upravil jen minimálně, přesto však nelpí na svém „otci“ a vydává se vlastním svěžím směrem. Exkluzivní kabát a dobré vychování však neztratil: tělo inspirované závodními automobily má ze zušlechtěné oceli, na jehož jemném vypracování má zásluhy i satén, ciferník je krytý safírovým křišťálem a mezi jeho přednosti patří obousměrná otočná luneta a čtyřiceti pěti minutový sčítač. K dostání je ve dvou verzích: černý ciferník se šedivým podkladem či vice-versa. Že si tento kus zaslouží obdiv i ve své renovované verzi, se můžete přesvědčit na díky závody inspirovanému videu…

Dědictví jménem Tudor