Prokletá obuv Jeffrey Campbella
4.4 (87.69%) 13 hlasů

New York je prazvláštní jev na mapě Spojených států. Nejevropštější ze všech amerických měst se za 20. století stalo základnou všech amerických umělců, designérů či návrhářů jakékoli národnosti. Z tohoto města pocházejí, či v něm alespoň tvoří, lidé jako Nicola Formichetti, Jeremy Scott, Lady Gaga a mnoho dalších. Big Apple je jim útočištěm před masovým vkusem USA a zároveň jejich výkladní skříní. Modely undergroundových edgy umělců se na ulici nosí se stejnou grácií jako vyhlášené evropské značky. Jedním z těchto návrhářů je i Jeffrey Campbell, který představuje svoji první kolekci pro bot muže.

Prokletá obuv Jeffrey Campbella

Jeffrey Campbell je u Newyorčanek známý pro svůj nevšední pohled na módu, a to právě skrz obuv. Po letech experimentování s dámským chodidlem, nevšedními materiály a originálními tvary zužitkovává své zkušenosti i v oblasti pánské boty. A je nutné říci, že fenomenálním způsobem.

Kolekce s názvem The Damned je určena na jaro/léto 2012 a Campbell si příliš nelámal hlavu s odkazem na tradiční zpracování či určeností pohlaví. Což ovšem neznamená, že není do detailu promyšlená. Je ve své podstatě nejčistší esencí trendu dnešní doby odstraňování překážek mezi mužem a ženou, které je sice mnohým proti chuti, ovšem je jen logickým důsledkem vývoje posledních dvou staletí.

Vysoké podpatky, tlusté podrážky, divoké vzory, různorodé materiály… To vše si Jeffrey Campbell ve své nové kolekci dovolil a podává ke společenskému schválení. Spektrum nabízené obuvi se různí: od vzdání holdu vintage modelům přes inspiraci ikonickými botami minulých let až k ultrafuturistickým typům. Výběr je tentokrát opravdu jen na vás…