I letos se bude v Praze konat další ročník exkluzivní prodejní výstavy designSUPERMARKET, tentokrát již popáté. Už minulý ročník akce významně podtrhl důležitost této akce i z hlediska módy a oděvnictví, a tudíž jej ani my nemůžeme opomenout. Na festivalu, který bude probíhat 7. – 11. prosince se představí mnoho domácích a nově i zahraničních vystavovatelů z oborů designu, grafiky, šperkařské výroby, módy či sklářství.

designSUPERMARKET 2011

Na této speciální pražské akci bude možné zhlédnout jen to nejzajímavější, co v oblastech užitého umění v České republice vzniká. Avšak stejně jako design, i festival spojuje umění s účelem, a proto se diváci ocitnou v neobvyklém a originálním nákupním prostoru. Od tohoto ojedinělého charakteristického rysu festivalu je také odvozena část jeho názvu: supermarket.

V části prodejní výstavy s názvem Market Líba dostanou tradičně prostor i mladí designéři, kteří sice nemají ucelenou kolekci, ale jejichž jednotlivé produkty zapadají do koncepce festivalu.

Jako každý rok, ani letos nebude chybět knihkupectví a kavárna. Celý počin tak zastává roli kulturního a společenského odpočinku od nevlídného a komercí zavaleného prosince. Ba co více, akce se koná v příjemných a nově zrekonstruovaných prostorách Paláce Archa, jehož historické interiéry jsou pohlazením pro duši. Takže… sejdeme se tam?