O tom, že americký sen nezná hranice států, by mohla vyprávět nynější stoupající hvězda filmu Ryan Gosling. Původem z Kanady si již od dětství budoval kariéru, a to nejdříve v dětských show, rodinných pořadech a později i nezávislých snímcích, které mu nakonec přinesly nabídky na celovečerní blockbustery.

Ačkoli Styl osobnosti zajímá hlavně Ryanův ráz oblékání, myslím, že v tomto případě je na místě udělat odbočku i do jeho soukromí. Podle současných psychologů je vliv dětství na způsob života jedince přeceňovaný, určitě však není bez dopadu. To by mohlo platit o Goslingovi. „Moji rodiče byli mormoni a víra zasahovala do všech věcí, které jsme dělali. (…) Nakonec se rozvedli a vychovávala mě jen má matka. Naučilo mě to dívat se na svět ženskýma očima,“ řekl v jednom rozhovoru. I to může být důvod jeho zběhlosti v módě a stylu. Inu, posuďte sami…

Ryan Gosling

V soukromý se (dle všeho) cítí nejlépe v oblečení charakteristickém pro American boys. Pokud bychom ho měli blíže specifikovat, jedná se o minimalistickou oscilaci mezi kusy oděvu odkazující na klasický rock sedmdesátých a osmdesátých let a eleganci mafiánů newyorkské prohibice. Samozřejmě v aktuálním provedení.

Oproti tomu se při oficiálních příležitostech z Ryana Goslinga stává klasický staromilec vyznávající tradiční krejčovství za použití moderních materiálů. Již dvakrát jsme Ryana pochválili za jeho zajímavou obměnu black tie, a to na Zlatých glóbech, kde exceloval se sametovým oblekem Ferragamo, a na udílení cen na festivalu v Cannes, kde přímo zářil v modrém kompletu s černým motýlkem.

Povšimněte si hlavně použitých materiálů – samet, aksamit a semiš jsou látky, které by neměly chybět v šatníku žádného dobře vybaveného muže. Na party totiž díky nim můžete oslnit stejně tak jako pan Gosling!