Přísná poetika nechť si jde odpočinout, nyní přichází na řadu striktní, dokonalý a čistý design – to nejlepší, do čeho v (nepříznivém) roce 2012 investovat. MAUDhomme vám přináší výběr toho nejzdařilejšího, co za poslední týden v oblasti designu zaznamenal.

Design bez zábran

MYKITA + MONCLER
Módní pozdravy z Berlína v podobě vynikajících hyperstylových slunečních brýlí značky Mykita jsme přijali již včera. Dnes se na ně podíváme podruhé. Jejich nová spolupráce s francouzskou značkou Moncler stojí za opětovnou pozornost. I přes odlišnost obou legend se značky dokázaly spojit v esteticky výnosný holport. Spojení premiantské snahy o dokonalý design a über-efektivnost oděvu se vyplácí i v tomto případě. Snadno nositelný lehký plast, minerální sklo a prakticky zkosené hrany obrouček vytvářejí z této sluneční ochrany ideální výbavu na hory, ale i stylový model do města.

NIXON
Jakoby se zdání, že pyramidkám odzvonilo, najednou rozplynulo. Avšak nyní se o obyčejnou „pyramidu“ nejedná. Tento černý jehlan počítá a měří čas. Avantgardní hodinky Nixon před Vánoci svádí konkurenční boj se svými nejsilnějšími soupeři. Mezi ně patří pro svůj nadčasový design obávaná značka NOOKA. Nový design Nixon, který vzešel z geometrických náčrtků legendárního hodináře Emira Rifat Isika, má jednoznačně paralyzovat divákův údiv a zaujmout vedoucí postavení na trhu s designově neotřelými a moderními hodinkami.

EN&IS
Estetično a praktičnost – vybroušené spojení těchto dvou aspektů přináší snad nejoriginálnější hudebí reproduktor vůbec. Ve tvaru obřího lesního rohu přichází od značky En&Is, která na základě jednoduchých akustických zákonů postavila ten nejdokonalejší přehrávač a zesilovač muziky pro chytré telefony (iPhone především). Jejich nový Megaphone je ve své podstatě obyčejným, ručně vyráběným keramickým prostorem pro vaši hudbu, ze které se zvuk line v tak silné intenzitě, že jej unese jen designově ušlechtilý dřevěný podstavec. Tato hračka je skutečně natolik hříšná, že ji nelze odolat.

PAUL SMITH
Pro Vánoční prázdniny 2011 se s vámi počítá na hory. Pryč s pseudoluxusní dovolenou v karibských končinách během vánočních svátků, nebraňte se sněhu! Navíc i na něm si lze dopřát vybraný design. Paul Smith totiž věnoval své jméno prknu, na němž si i ten nejprudší svaz sjedete s požitkem módního labužníka.