Pitti Immagine Uomo 2012
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Rok 2011 již nezadržitelně končí a MAUDhomme nedočkavě vyhlíží, jak bude vypadat ten další. Předzvěstí nových sezón a představení kolekcí na týdnech módy je již tradiční florentský Pitti Immagine Uomo, festival pánské módy. Tentokrát se bude konat od 10. do 13. ledna. V těchto třech dnech budete moci zhlédnout a zakoupit oblečení od 950 značek, z čehož značnou část tvoří nadějní mladí designéři a nezávislé produkce. Celý trh se bude rozprostírat na 59 tisících čtverečních metrech na 11 podlažích, která budou věnována exkluzivně pánskému oděvnictví.

Pitti Immagine Uomo 2012

Pitti Uomo si přes svoji historii vydobyl renomé jednoho z nejdůležitějších festivalů módního průmyslu. Jen minulý rok ho navštívilo přes 30 tisíc návštěvníků a 23 tisíc nákupčích z celého světa. I proto si mnoho designérů a značek vybírá právě Pitti Uomo k prezentaci své nejnovější módy. Tento rok se jedná například o McQ, současnou řadu Alexandera McQueena, Errolsona Hugha, který ve spolupráci se značkou Gore Tex představí svoji první řadu prvotřídní krejčoviny z technických materiálů, exkluzivní londýnskou značku Savile Row či například high-street brand Pepe Jeans.

Samozřejmostí je bohatý umělecký doprovodný program a vůbec poprvé se v rámci Pitti W představí ve Florencii i 70 značek dámského oblečení.