Životnost vůní je krátká a kultovní parfémy vymírají. Již tak nasycený trh každým rokem přináší mnoho novinek, avšak zpravidla jen pár z těchto „pokusů“ se stane skutečnými vůněmi, které svým charismatem dostanou punc nadčasovosti. Říkáte si, co se stalo s dobami, kdy Yves Saint Laurent jen tak přemítal v laboratořích a hledal esenci, která by mu seděla, až s kolegy vyvinul parfém Pour Homme, jenž se stal jednou z nejvyhledávanějších vůní pro muže?

Quatre Hommes

Pour Homme je výrazná a dřevitá vůně se základem z bergamotu a citronové kůry, které doplňují brazilské růžové dřevo a majoránka.

Další silnou vůní je Jazz. Tam je pánský akcent vyjádřen jasmínem, levandulí a růží, které se pojí v kořeněném mixu. Muži ho poprvé ozkusili v roce 1988.

„Toto je má toaletní voda a zítra může být i Vaše,“ prohlásil tehdy legendární návrhář po představení parfému. Psal se rok 1971 a návrháři tehdy dlouho přemýšleli nad koncepcí vůně, jež reprezentovala jejich oděvy. A právě minulé dekády nám zanechaly ty neznámější a starými příběhy ověnčené toaletky.

Tradici ikonických vůní však v původním, neupraveném provedení obnovuje značka Yves Saint Laurent. Jejich projekt s názvem Quatre Hommes, čili Čtyři muži, přivádí zpět k životu originální složení čtyř výjimečných Yvesových esencí: Pour HommeJazz a Rive Gauche Pour Homme. K nim se přidává nováček, a to sice parfém s názvem M7 Oud Absolu.

M7 Oud Absolu je silná orientální esence nesoucí prvky pačuli, jež je doprovázena vůní pomerančů. Avšak nejmladší z obnovených vůní je Rive Gauche Pour Homme. Esence z roku 2003 si zakládá na květinovém základu s vetiverem a jemnou pačuli.

Zkoušejte tedy nové věci a vrhejte se do nových dobrodružsví, ale nikdy nezapomínejte na tyto čtyři hochy, které jsou tu s námi již notnou řádku let.