I když je Miuccia Prada známá pro svoji nekonvenční filosofii a její „vrtochy“ jsou přijímány s (sice mnohdy rozpačitým, ale stále nadšeným) potleskem, její fetiš v podobě vytváření pokroucených realit je zdá se stále silnější a nápadnější, jak se svojí tvorbou stále častěji vyzývá na souboj mainstreamové pojetí krásy. Právě na jaro/léto 2012 si vybrala zlatá americká 50. léta, která jsou k tomuto účela jako stvořená, a podvolila jim jak dámskou, tak také pánskou kampaň, která měla dnes premiéru.

Zlatý hoch Miucciy Prada

Autorem fotografií je David Sims, jenž pro Prada nafotil již kampaň podzim/zima 2011 v hlavní roli s Tobey Maguirem. Tentokrát se na reklamních fotografiích představuje herec Michael Pitt, nynější hvězda Scorseseho filmu Boardwalk Empire.

Jako vždy, i tentokrát sada fotografií vyvolává rozpačité reakce, pokud nepřistoupíte na hru paní Prada. Pitt v ní představuje playboye, rockovou hvězdu i sebereflektujícího intelektuála – tedy všechny atributy zlatého hocha 50. let. Samozřejmě je kampaň v podstatě paroduje, stejně tak jako všechny dokonale se tvářící modely a modelky v kampaních ostatních značek. Padesátá léta jsou v ní vyobrazena bez zbytečné nostalgie a vzpomínání na to nejlepší z dějin USA 20. století, ve kterých „opravdoví“ muži vedli své dokonalé rodiny. Miuccia Prada si ale nejspíš pokládá otázku, kde jsou vlastně oni zlatí hoši dnes? Pokud zrekapitulujete vývoj dnešní americké společnosti, je odpověď zřejmá. A fotodokumentace pod taktovkou Prada je více než výmluvná.