Kris Van Assche je usměvavý Belgičan. Pokud se však jedná o módu, úsměv z jeho tváře mizí. Jeden z nejosobitějších designérů „beneluxské generace“ totiž svoji profesi bere vážně. Od toho se odvíjí i jeho tvorba. Forma čistých a jednoduchý linií podtrhuje svojí silou akcent moderní a neotřelé módy. A ne náhodou se tato forma opět spojila se značkou Eastpack.

Rituálně čistý Kris Van Assche

Van Assche se pod spolupráci se sportovní značkou vyrábějící různé druhy metropolitních zavazadel podepsal již minulý rok a letos se rozhodl přispět znovu. Bavlněné plátno ozdobila krémově béžová a černá barva v jednoduché střihové koncepci, která neztratila nic z charakteristického stylu obou podílníků. Jednoduché tote bags, batohy i tašky na notebook nesou prvky Krisova minimalismu i urban praktičnosti značky Eastpack. Edice doplňků je bohatá na netradičně zpracované a decentně prodloužené praky u zapínání, detaily v podobě drobných čelních kapes a nenásilných karabin. Nadčasové, jednoduché, dokonalé.

Mimo to však Krise v roce 2011 potkala i úspěšná spolupráce s legendárním výrobcem slunečních brýlí Linda Farrow. Šestice modelů je vyrobena z odlehčeného titanu, který ovšem unese exkluzivní signaturu belgického návrháře. Brýle svoji stručností nezapřou typickou Krisovu výpověď, která je o to však údernější. Inspirace druhou polovinou 60. let se v jasně vyhraněném pojetí brýlí nezapře, avšak nepoutá na sebe nadbytečnou pozornost. Zdá se, že symbióza významných kreativců tak na svět přivedla mnohem více než jen ojedinělou kolekci slunečních brýlí.

Ve výsledku však oba projekty mají ono magické kouzlo vyjadřující podstatu, jež přesahuje účel obyčejného nošení.