Paříž skrývá mnoho paláců. Známé i neznámé, se jmény živými, či ztracenými. I sirotci si však zaslouží rodinu. Novou našel i palác Maison de Centralies, sídelní hnízdo vévodkyně z Rivoli, která v dobách napoleonské Francie sloužila doslova jako „dvorní klepna“ císařovny Evženie.

Podle toho také její – s nadsázkou řečeno – dům vypadá. S neoklasicistní fasádou ční na jedné z nejluxusnějších pařížských avenue: Champs–Elysées. Úctyhodný domov pro tajemnici, že? Nicméně po pádu Napoleona a odklizení jemu spřízněných osob (včetně vévodkyně z Rivoli) palác de Centralies chátral. Až nyní se mu dostalo patřičné renovace, a to rovnou od belgického mistra exkluzivní krejčoviny Martina Margiely.

Margielova bílá perla v srdci Paříže

Margiela sestavil dohromady tým, který se ujal náročných úprav interiérů paláce, kde vznikl luxusní hotel disponující svěžím, moderním, avšak v jádru klasickým designem.

Spojil v něm sobě vlastní minimalismus s art decem a tuto kombinaci podtrhl bílou barvou a surrealistickým pojetím francouzské empírové tradice. Vznikla tak nadčasová ikona francouzského hoteliérství: bohatá tapetová výzdoba vytváří vintage charakter interiérů a ojedinělé kousky nábytku mu dodávají nahodilou eleganci. Bohatství bílé je zde využito v jednoduché plasticitě prostoru a sterilitě jednotlivých apartmánů.

Margiela se postaral rovněž o design hlavní hotelové restaurace La Table de 8, která stojí za návštěvu. Stejně tak jako cigaretový salónek, jenž se oděl do temné černé. Zrcadla zas obohatila šíři skromné i monumentální recepce.

Na chodbách lze přitom tu a tam potkat neonové zářivky, jež se dohromady skládají v malých uměleckých kreacích. Celek však tato díla neruší. Ba naopak, jsou zářným důkazem, že pod taktovkou mistra může vzniknout dílo s charismatickou směsí starého a nového.