Život je boj, zní z Milána. A muži musí bojovat, takoví prostě jsou, dodávají ještě návrháři. Střet a válka se staly jedním z ústředních motivů kolekcí příštího podzimu. A po svém ji pojala i značka Roberto Cavalli.

Nečekejte však kožené gestapo Jil Sander či muže parodující Prada. Daniele Cavalli vytvořil kolekci s atributy, se kterými se u Cavalliho setkáváme sezónu za sezónou: výrazné květinové a grafické vzory, glamour let sedmdesátých a touha Itala pokořit Asii. Jaký otec, takový syn, říká se, a v tomto případě se jedná o mimořádně zdařilé předání společnosti do rukou mladší generace.

Roberto Cavalli A/W 2012

Celou kolekcí se táhl leitmotiv moderního zpracování japonského šóguna, který byl viditelný tu více, tu méně. Cavalli k dosažení tohoto efektu upustil od sevřených střihů a dal prostorově vyniknout ramenům a siluetě do A. Kožené žebrované svršky se semišovými detaily připomínaly bojová brnění a bohatě navrstvené kabáty s vysokým spádem, ze kterých vystupovaly obří hedvábné šály zpracované do rytířských tunik, vyzývaly ke skutečné japonské konfrontaci.

Na straně druhé v kolekci stála tradiční krejčovská práce. Ta se stala tabulou rasa pro bujaré grafické vzory, jejichž typický květinový motiv Cavalli pro tentokrát zaměnil za zvířecí. Co se týče barevné palety, i u Cavalliho dostaly krom základních barev (šedé, černé a hnědé) prostor i vintage odstíny růžové a žluté, z jejich řady vystupovala elektrifikující modrá.

Je jisté, že podzim/zima 2012 je u Cavalli jednou z nejlepších kolekcí této značky za několik let. Roberto Cavalli si tak nemohl přát lepšího nástupce než svého syna. Jablko totiž nepadlo daleko od stromu a je poznat, že je čerstvé.