Dětství, sny a iluze. I jindy ve své tvorbě velmi surrealistický Dries Van Noten nyní ve své náladě ještě přitvrdil. Modelové se mu staly plátny, na kterých se rozpíjely fantastické výjevy dětského podvědomí.

Na týdnech módy je mnohdy nejzajímavější sledovat, jak různí designéři uchopují stejná témata jinými prostředky. Chlapecký svět, který je plný cestování do vesmíru, fascinací kouzly a snění, jsem již viděli u Mugler. Formichetti ale ze své podstaty není schopen stvořit svět nevinnosti a říkanek bez toho, aby nebyl výsledek poněkud vyšinutý.

Dries Van Noten A/W 2012

Dries Van Noten však pro muže na příští podzim vytvořil v podstatě svět omalovánek. Tomu odpovídala i celá přehlídka, kde za chodícími modely tvořili malíři na zeď svůj dětský svět. Domečky, stromy, sluníčko, palmy… ovšem samozřejmě ne v takto naivní formě. Do celého procesu vstupovaly vybrané části z dialogů Franka Zappy a hudební doprovod v sobě obsahoval úryvky z povídky „The Happy Prince“ od Oscara Wildea.

Tyto elementy se pak mísily v jednu linii celé kolekce. Barevné potisky vévodily kabátům, košilým i celým oblekům. To však neznamená, že by celá kolekce nebyla ve výsledku notenovsky chladná. Ačkoli je Noten Belgičan, fascinaci severskými motivy a barvami v sobě nezapře: pokud byla značná část vyvedena v barvách, je zbytek celé kolekce v černé a hnědé. Dosáhnutí jisté životní rovnováhy bylo životním přání i Šťastného prince a Dries Van Noten mu ji touto kolekcí poskytl.