Alber Elbaz píše knihu! „Je malá a tlustá, takže se mne to tak trochu týká,“ prozradil návrhář s úsměvem novinářům deníku International Herald Tribune. Vtipný a charismatický tvůrce značky Lanvin se tak rozhodl poté, co přemítal nad tím, jak obdivovatele francouzské módy zasvětit do procesu vzniku každé jeho Lanvin kolekce.

Memoáry Lanvin

Literární debut tohoto významného návrháře bude totiž autorským způsobem dokumentovat kreativní život uvnitř tradiční galské značky. Čtenářům se tak dostane exkluzivního náhledu do procesu vzniku trendů, které vedle návrháře samotného vytváří i tým střihaček, švadlenek a krejčích.

Titul bude bohatý na fotografie – dohromady totiž vzniklo a bylo vybráno více než 3000 obrázkových příloh, které mají věrně zobrazit skutečnou “módní realitu” této značky.

“Není to kniha, která by teoretickým způsobem vypovídala o značce – co je na šatech zepředu a co je zdobí vzadu. Šlo nám o to, co je uvnitř těchto šatu: tělo a osobnost,” dodává podmanivě Elbaz. Jeho kniha vyjde začátkem jara a předem stanovená cena se pohybuje okolo částky €340.