Kostkovaný vzor – čtyři hrany, jedna víra a příslib stylu. V síle, ve které jej očekáváme pro jaro/léto 2012, je zatím největší za poslední tři sezóny. Kostka se stala symbolem nenucené a přirozené elegance. Ozdobila modely klubových sak, zkrácených kalhot a casual obleků. Upsala se černé, ale především temně modré a červené.

V takovémto kontextu ji zpracovaly značky GucciEtroBotega Venetta a Alexander McQueenFrida Giannini vytvořila tradičně úzkou koncepci obleku zavánějícího retrem. Sarah Burton pak vymodelovala vzor nespoutané a uvolněné krejčoviny, kde kostku použila jako rebelující symbol v kontextech ostrovního brit rocku.

Trendy jaro/léto 2012: Kostka

Jinou formu pak kostce vtiskl Kim Jones ve službách divize pánského stylu u Louis Vuitton. Převzal ji přímo od keňského kmene Masajů, kteří svůj ostře kontrastní potisk červenomodré mozaiky drobných i velkých kostiček používají už po staletí pro dekorování svých kmenových oděvů.

Tímto rozmanitým „tvaroslovím“ se tak kostka stala dokonalou formou – přizpůsobivou, nekomplikovanou a z hlediska historie pánské módy i tradiční. Jako snadně použitelný estetický prvek ji na základě trendových potfólií můžete používat i vy.

Není pochyb, že ne zcela vedoucí, ale přesto silná tendence kostkovaného potisku ovládne i kolekce high street brandů a stane se jedním z hlavních témat pouličního stylu. To vás však nesmí odradit! Naopak – nejoriginálnější pojetí kostky tuto sezonu vyhrává.