V Praze existuje jen hrstka skutečně dobrých restaurací. Nemluvě o tom, že jen každá čtvrtá z nich se dostane do spektra gastro rubriky tak mocného média jakým je New York Times. V útulné zátoce Petrského náměstíse však podobnou poctou chlubí jeden výborný podnik, který nelze ignorovat.

Sansho však není z těch restaurací, kde by obsluha ve smokingu doprovázela za zvuků smyčcové hudby zákazníka ke stolu s nasekanými liliemi v úhledně nízké designové váze na ubrusu z patnáctiprocentního kašmíru. Sansho je oázou současnosti. Trendy minimalistický interiér tu totiž zdobí z temného masivu vyřezané lavice se spojenými stoly, které vyjadřují jednotu prostoru.

Kousek New Yorku v Praze

Zážitek ze Sansho však nespočívá v povrchovém luxusu, ale v opravdovém kulinářském zážitku. Do Sansha si tedy – na rozdíl od některých jiných restaurací v Praze – návštěvníci chodí skutečně „pochutnat“ a ne se ukázat.

V Sansho panuje velmi přátelská, až rodinná atmosféra. Je libo zabloudit okem do kuchyně? Žádný problém! Kuchyně tu následuje tendenci open space. I promluvit si s kuchaři je vám dovoleno.. Sympatický Paul Day(Brit – šéfkuchař), jenž před necelým rokem oslovil Prahu s ideou tohoto stylového bistra, tu totiž zároveň i vaří. A nestydí se ochotně vysvětlit zákazníkům, co právě pojídají.

Svoji kariéru totiž začínal na místě, kde si servítky nikdy příliš nepřipouštěl. Avšak i z pozice řezníka v londýnské čtvrti Chinatown se dá vypracovat na zdvořilého spolustolovníka, kterým Paul rozhodně je!

Svoji příjemnou a chic restauraci pojmenoval podle tradičního japonské koření sansho, díky kterému se konečně dostáváme k jídlu samotnému. Pokrmy zde připravené jsou – bez nadsázky řečeno – fenomenální. Po krabích klepetech servírovaných s nadýchanými rýžovými zrníčky zahalenými ostrým pepřovým wasabi krémem si další návštěvu Sansha neodpustíte!

Stejně tak delikatesní jsou i na asijský způsob připravené jehněčí burgery, které jsou aktuální hvězdou únorových specialit. A přestože je hlavním motivem Dayovi restaurace asijská, především pak japonská kuchyně, nemusíte se obávat vstoupit, pokud ani jednu z kombinací příliš nevyznáváte. Celý Dayův tým připravuje funky hravou a moderní variantu východní kuchyně, jež si bez pochyb oblíbíte. Sansho by se však dalo chválit až do propsání jinak odolné klávesnice.

Ke konci tedy nelze než zdůraznit, že Sansho je opravdu tím podnikem, který Praze chyběl. Trendy bistro newyorského stylu s neuvěřitelnou pohodou uvnitř. V této svatyni dobrého jídla totiž nehledí na to, zdali nosíte monogram, ale jestli máte styl a chuť k jídlu.