Tvář ošlehaná sluncem z Miami, unavená kůže a skleslý hrudník. Naproti tomu kožené kalhoty, stále husté a dlouhé vlasy, či stejně sarkastické poznámky. Ač to někdy tak nevypadá, punková legenda Iggy Pop pořád žije.

„Vždy jde o image, ale někdy ji musíte něčím nahradit. Byly časy, kdy se nám do skříní sypaly modely všech návrhářů, jindy jsme zas chodili téměř nazí. Vše záleželo na tom, kolik toho vypijete nebo prošňupete.“

 

A jeho fanoušci nám jistě dají za pravdu, když přiznáme, že Iggy byl a stále je jedna z důležitých módních ikon. Přestože se Iggy často tváří jako příznivce puristického „jde mi jen o muziku“, má s módou více než vřelý vztah. Avšak do módních žurnálů se nezapsal jen díky svému šatníku, ale rovněž díky svému charismatu i tělu – do jisté míry. Vždyť holá zadnice je pro Popa stejně emblematická jako orlice pro značku Armani.

Mezi Popovy zásluhy patří popularizace kožených kalhot. Na sklonku šedesátých let správně rozpoznal jejich potenciál a se samozřejmostí sobě vlastní je legalizoval jako součást každodenního oblékání. Dá se říci, že i pro svoji nahotu vytvořil jakýsi precedens, poněvadž jeho obnažené tělo, které by se jiným vytýkalo, se jemu promíjí. Jeho obnažená hruď v klasicky černých sametových svršcích (nejčastěji se jedná o saka) mu na červeném koberci vždy prochází, a to bez jakéhokoliv pokárání.

Iggy však nechodil vždy jen nahý, v šedesátých letech zavedl oblíbenou pletenou módu velkých oversize svetrů. Právě ze způsobu, jak tyto velké, svým střihem ponča připomínající svetry Pop nosil, se poučilo mnoho módních tvůrců při koncepci oversize pleteného trendu pro podzim/zimu 2010.

Pokud to na vás vše působí až příliš nezávisle, vězte, že se ani ve své indie punkové poloze nebojí nosit značky. Řadí se mezi ně i známá americká produkce slunečních brýlí Ray-Ban, na jejíž produkty nedá dopustit. Během své kariéry se Iggy Pop stal hvězdou více jak 200 různých módních a společenských magazínů, ozdobil mnohé kampaně – v neposlední řadě tu pro parfém značky Poco Rabanne – a vynesl nespočet trendů. Mezi ty nejaktuálnější a nejsilnější patří kult militaristické módy, kterému pomohl cover Popova alba s názvem Naughty Little Doggie z roku 1996.

Iggy nikdy neztrácí sílu, nebojí se převléci se za ženu nebo čůrat do publika. Ale i nekonformní nálada se musí umět nosit. V tom je Iggy Pop nepřekonatelný. Po celý život kráčel svou vlastní osobitou cestou, aniž by podléhal sebedestrukčním vlivům či přehnaným kriminálním zápletkám. Možná právě proto je jeho styl sametového rebela tak nepřekonatelný!