Zadumaní chlapci s úzkým pasem, monolity černé a bílé barvy, střídmé střihy, obrovité klobouky, které jakoby vypadly z dílny šíleného texaského kloboučníka pro seriál Walker Texas Ranger, jeden dům a jedna vzpomínak. Ne zrovna příjemná; naopak, jakoby vypadla z amerického remakeu japonské hororové klasiky. „Toto není sen…“ říká tajemný hlas v úvodu.

A má pravdu – nový krátký film s názvem Memoire a z něho vycházející fotografie představující kolekci značky Dior Homme na jaro/léto 2012 jsou skutečnější než kdy předtím.

Ponuré vzpomínky Dior Homme

Režisérem videa i autorem snímků se stal jeden z nejvyhledávanějších obrazových tvůrců módního světa Willy Vanderperre, který již zdokumentoval kolekci stejné značky na podzim/zimu 2011 prostřednictvím kampaně nazvané Wanderer.

Stejně tak, jak se vývoj oblečení Dior Homme pohybuje dopředu jen ve velmi malých krocích, tak se podobným tempem hýbe vpřed i jeho umělecké ztvárnění. V Dior Homme totiž již před lety vyhrála vize nad materiálem a oba tvůrci – Van Assche i Vanderperre – snad každou sezónu tvoří jen jakousi nástavbu té minulé, jež se liší jen v malých detailech. Pokud však porovnáte s již zmiňovaným Wandererem, vytvářejí tyto detaily v konečné podobě zcela nový svět.