„Buďte fit!“ Tak zní jedno z hlavních sdělení, které mají na srdci návrháři na sezónu jara a léta 2012. Tentokrát však módní průmysl nepřichází s další verzí unifikované krásy, naopak, je až překvapivě liberální. Poprvé totiž odděluje tyto tři věci: tendenční estetiku, sport a zdraví.

Nemůžeme po módě chtít, aby změnila svůj postoj ze sezóny na sezónu. Začíná se však čím dál více zaměřovat na tělo takové, jaké je – tedy v žádném případě sjednocené po vzoru přehlídkových modelů. Značky a návrháři tak na nadcházející sezónu přicházejí s až nečekaně upřímnou a dobře míněnou radou: je jedno, jak vypadáte, ale pamatujte, že ve zdravém těle zdravý duch!

Trendy jaro/léto 2012: Buďte fit!

A kolekce jara/léto 2012 vám nabízejí skutečně širokou škálu sportovního vyžití. Nejsilněji využil tento trend Frankie Morello, když do své řady S/S 2012 zapracoval technické materiály jako neopren, gumu a umělou kůži, které použil na cyklistické šortky (ve spojení s klasickou košilí, vestou a kravatou), saka i sportovní zavazadla.

Prada naopak zužitkovala golf jako výchozí bod kolekce – nejspíše pro výstrahu, že i při sportu je nutné odpočívat.

Vivienne Westwood a značka Mugler shodně z mol eliminovaly na kost vyhublé chlapce a nahradily je statnými muži, respektive antickými bohy – koneckonců letošní olympijské hry jsou jednou z hlavních událostí nejen sezóny, ale celého roku.

Možná že právě pod jejich tíhou toto módní hnutí za zdraví vzešlo. Ovšem v každém případě – pokud právě letos jste se rozhodli, že se dostanete (zpátky) do kondice, začněte hned a bez výmluv. Když už i móda je vám nakloněna, budou vám jistě přát i oni olympijští bozi.