Z města za velkou louží se o své slovo opět hlásí podzim a zima roku 2012. Tam, v New Yorku, právě v těchto dnech probíhá dámský i pánský týden módy, o kterém se blíže dočtete v jednom z minulých vydání Minutek.

Na dnešek jsme pro vás připravili již třetí část krátkých recenzí a kompletních fotogalerií za uplynulé dva dny (14. až 15. února). Jedná se o poslední díl našeho „seriálu“, nezapomeňte si tedy osvěžit paměť kolekcemi z první a druhé episody této newyorkské odysey.

Dále jsme vám již přinesli A/W 2012 z Milána a Paříže, Barcelony a Madridu.

Newyorkské minutky A/W 2012, III.

JEREMY SCOTT

Hipík zkřížený s Lady Gaga? V pop světě Jeremy Scotta je možné vše. Bez jakýchkoli skrupulí přistoupil i k sezóně podzimu a zimy 2012, která, jak jistě nebude překvapením, září barvami, psychedelickými vzory a pop-kulturními referencemi. To vše v jednoznačně čitelné, ploché a povrchní kolekci, které však nemůžete mít ani jednu z předešle vyjmenovaných charakteristik za zlé.

MARC BY MARC JACOBS

Marc Jacobs ve své levnější variantě značky nesoucí jeho jméno vyčlenil mužům spravedlivé místo a neochudil je ani o jeden z prvků, které vložil i do dámské části kolekce. Obecně v ní znovu tematizoval motivy války v obale francouzského šantánu – tak, jak to již udělal před několika sezónami pro Louis Vuitton. Pro muže samozřejmě o něco střízlivěji, ale i tak se dočkali McQueenem zpopularizovaných uniformních přileb, lesklé modré, metalické zlaté i křiklavě červené.

RAD BY RAD HOURANI

Jeden z mistrů minimalismu ve své kolekci na příští podzim a zimu opět předvedl, že i s minimálním počtem barev – byly tentokrát dvě – a střihů (těch bylo samozřejmě více) lze sestavit fungující stylový look. Ať už pomocí zdařilé kombinace materiálů či překročením hranice genderových siluet – proto i na mužích fungovaly přepásané bundy s kapucemi ve spojení s koženými sukněmi. Navzdory tomu však modelové, u Rada Hourani v roli přísných vojáků, ani jednou neudělali úkrok stranou ze své vzdorovité mužnosti.

MICHAEL KORS

Bude zima, až se nám budou zapalovat líce. Alespoň to ve své kolekci na podzim/zimu 2012 tvrdí Michael Kors. Na mole sice předvedl časově nezařaditelnou kolekci – pánské i dámské modely náhodně oscilovaly mezi 50. až 70. lety -, zato se mu však povedlo vynést materiály, které se pod návalem gumy, kůže a dalších diskutabilních prvků v kolekcích na letošní podzim ztrácely: prim tentokrát hrály kašmír, vlna a kilogramy kožešiny.

MICHAEL BASTIAN

Pokud přemýšlíte o „kariéře“ sňatkového podvodníka, ale nechcete dělat kompromisy se svým univerzitním stylem, určitě letos na podzim navštivte butik Michael Bastiana, který vám přichystal dokonalou směsici obojího. Není jisté, jestli má Bastian takový smysl pro humor, nebo je jen podprůměrný kýčovitý návrhář, jeho sázka na všemožné vzory, nepřehlednou změť látek a stylovou nevyrovnanost mu však tentokrát opět prošla. Je to dobře, či špatně? Tak nebo onak – pokud si oblékáte jeden z jeho modelů, může vám být tato hra jedno.