Značka SLVR má v rámci Adidas naprosto výsadní postavení. Vymyká se totiž všem zažitým konvencím a stereotypům, které vytváří prostředí sportovních brandů. Se svou troškou do mlýna přispěla v minulých týdnech i značka Nike díky nové kolekci Made in Italy, SLVR však pánskou řadou na příští podzim dokazuje, o jak unikátní projekt se jedná.

Adidas SLVR A/W 2012

SLVR se na podzim a zimu 2012 nechal volně inspirovat vědecko-fantastickým filmem rakouského filmaře a expresionisty Fritze Langa Metropolis, který podporuje futuristické vyznění celé řady. Ta vznikala pod supervizí Dirka Schönbergera, jehož ideou bylo vytvořit stylovou a edgy kolekci, která by si však stále uchovala funkční ráz sportovní edice vycházející z tradic Adidas, ale zároveň nemusela propadat kompromisům z hlediska designu a jeho propracovanosti.

Tradiční Adidas se projevuje celkovým pojetím dlouhých trench coats, motorkářských bund, čistých linií mikin a cardiganů a detailním zpracováním jednotlivých kusů. Pokud však jednotlivé kousky poskládáme dohromady, vytvoří pospolu až překvapivě působivou iluzi ulic evropského velkoměsta předválečného období, která je však nabourávána aktualizovanými siluetami a moderními materiály tak, aby odpovídala současným požadavkům kosmopolitní metropole dneška.