Americké legendy se stále častěji – a nutno říci že i zajímavěji – poddávají evropským klasikám. I náš Tumblr o víkendu přinesl fotografie nových Converse, které tato značka připravila s italským domem Missoni již poněkolikáté. Tentokrát se do “plebejské” obuvi pustila i japonsko-evropská klasická avantgarda Kenzo, která připravila svoji verzi tenisek VANS.

Vansky od Kenzo

Váhu celé kolaborace pečetí fakt, že je Kenzo zařadilo rovnou ke kusům ze své jarní kolekce. Značka pod novým dohledem návrhářů Carol Lim a Humberta Lea – oba jsou i majiteli populárního newyorkského butiku Opening Ceremony – vůbec zažívá příklon k módě ulice. Možná tak nadchází její nová éra, jíž jsou podzimní vansky jen lehkým prekurzorem.

Samotné boty si zachovaly svoji ojedinělou formu a tvar, zajímavé je však jejich povrchové zpracování. Ve vrstvách nakladené šestiúhelníky vytvářejí iluzi hadí kůže, která je však popřena až příliš afektovanými barvami, jež však dodávají (zatím) představeným párům švih a nádech podivnosti, ať už mluvíme o bílo-modré nebo červeno-zelené variantě.

O celé spolupráci ještě nejsou žádné další informace, jisté je však, že by se Kenzo VANS měly na pultech obchodů objevit už koncem léta. Tou dobou už budeme vědět, jestli se jedná jen o jeden z řady pomíjivých projektů, či mají Kenzo VANS co dočinění s novým směrem již tradiční exkluzivní značky.