Jak to vypadá, když se živel dostane do módních průduch tradiční značky? Jako odpověď stačí dvě slova – Cup Collection. Přesně tak se totiž jmenuje nová limitovaná série oblečení a doplňků od Louis Vuitton, která pod svým názvem skrývá edici zaměřenou na výhradně aristokratický sport – jachting.

Slaná voda a drásavý vítr – základní impuls pro vytvoření této vodě a vzduchu odolné kolekci, která znamenitě spojuje praktické účely se stylem. Cup Collection zahrnuje koženou obuv, pogumované, soli rezistentní bundy a zavazadla a samozřejmě – v neposlední řadě – i speciálně upravené ultralehké nohavice.

Louis Vuitton – s větrem o závod

Všechny modely se soustředí na pohodlí, přesto však nezapomínají na svůj původu. Modrá krev se tudíž v tomto ryze sportovním projektu nezapře. Celá kolekce zdůrazňuje sportovně naladěný trend této sezóny, jenž dychtí po vítězství a sportovně heroických výkonech. Ty jsou spojovány především s očekávanými olympijskými hrami v Londýně.

Výjimečně v edici vystupují speciálně upravené jachtařské mokasíny ušité ze synteticky obohacené kravské kůže, jež disponují mohutnou platformou. Gumová, stabilitu dodávající platforma propůjčuje vybroušené obuvi esteticky svěží eleganci.

Vzhledem k tomu, že je celá řada prezentována v ryze praktickém duchu, je překvapivé, jak moc zde tvůrci upřednostnili nekompromisně pečlivý a kvalitní design plný detailů. Cup Collection je tedy doslova živoucím důkazem, že i ve sportovní módě existují stylové standardy, které lze při pečlivé přípravě dodržet, a to nejen s monogramem LV.