Dát nový rozměr věcem každodenního použití je snem každého designéra; koneckonců ti módní se o tu a samou věc pokoušejí několikrát za sezónu. Takovýmto peripetiím se nevyhnou ani návrháři doplňků, a to především těch pánských. O odlišně pojaté peněženky se tentokrát pokusili Britové s francouzským jménem Porte Monnaie.

Punkové Porte Monnaie

Přeformulování tradičního nosníku pánského stylu má svá úskalí, londýnské studio se je však rozhodlo překročit hravým pojetím klasické estetiky. Všechny kusy jsou ručně vyráběné a šité z jen hrubě opracované kůže, která se pro své vlastnosti používá na kožených doplňcích vysoké kvality. Řemeslníci z Porte Monnaie dokážou tento typ kůže využít s takovou péčí, že ačkoli je její tloušťka ne neporovnatelná s listem papíru, její hlavní vlastnosti, jako odolnost a pružnost, jsou stále zachovány.

Hlavní předností peněženek Porte Monnaie je však především jednoduchý, ale přitom neokoukaný design. Povrch každého kusu je zvlášť opracován a na kůži je s velkou trpělivostí nanášena barva a vzor. Ty se řídí moderním pojetím britského punku, a tak si můžete užívat barevných puntíků, trojúhelníků, poškrábaných laků i nánosů zlata. Velkým chytákem Porte Monnaie je kapsa na mince, která používá výhod tenké kůže. Ta se totiž jen jedním pohybem ruky sama složí do úhledného čtverce a žádné koruny nepropustí.