Mnoho módních mol připomínalo minulý červen spíše hadí stezku než cestu exkluzivní módy. Hadí kůže i hadí potisk se totiž staly ústředními tématy několika kolekcí, které si vzaly za úkol přivést tento úcty zbavený motiv zpátky na výslunní. Z něj ho odňali divocí podnikatelé a jejich chemicky o(d)barvené manželky.

Had musel být silným zážitkem především pro Rafa Simonse, protože svoji kolekci pro Jil Sander tomuto plazu zcela podvolil. Jeho vzorovaná kůže se ocitla na tričkách, kalhotách, botách i doplňcích, mezi kterými hlavní slovo dostaly pouzdra na iPad. Dekonstruovanou podobu hadí kůže si však na sobě nesly i vlněné svetry a kožené bundy.

IN: Hadí kůže

Z jiného úhlu pohledu pojal hada Roberto Cavalli, kterému had posloužil jako náhražka jeho oblíbených květin. Navzdory očekáváním však hadí kůže Cavalliho italský cirkus ještě víc neposunula k propasti nezdařeného kýče.

Do své pánské kolekce zařadil hada i obuvník Christian Louboutin, značka Dr. Martens, v tichosti vydala doplňky z hadí kůže i jinak netrendy Prada a jako už obvykle, naprosto jiný rozměr jim dala Sarah Burton ve své avantgardě Alexander McQueen.

Pokud právě nyní přemýšlíte nad tím, jak byste mohli hada zařadit i do vašeho šatníku, radíme vám: spěchejte! Had je totiž poslední z řady faunou inspirovaných potisků motivů, které nám módní trendy nadělilují již od od minulé zimy. Příští podzim už na sebe leoparda, zebru, krokodýla, hada či jinou zvířenu neobléknete. Každopádně ale není špatné mít do budoucna nějaký ten vintage kousek z jara 2012 v záloze. Tyto trendy jsou totiž poháněni stejně dravou silou jako jejich živí předchůdci.