Černé, hnědé nebo šedivé odzvonilo. S narůstajícím módním vědomím a sebevědomím mužů tyto barvy zažívají svůj útlum. Stále jsou tradicemi, ke kterým je správné se ve vhodný okamžik uchýlit, pánové však právě nyní dostali příležitost, jak dokázat svoji stále deklarovanou kuráž. Proč ji tedy nezhodnotit i v šatníku letošního jara/léta? Barva, a to zejména na botách, je totiž IN!

IN: Barevné boty

Jejím přeborníkem na tuto sezónu je značka Kenzo, která svoji jarní kolekci obdařila páry bot v duchu hnutí pop – křiklavé barvy připomínaly žluté citrony, zelené listy palem a růžový cukrkandl. Pozadu nezůstal ani Calvin Klein, který pro svojí řadu Collection představil kanárkovou žlutou a mořskou modř, které se vzpíraly jinak klinické náladě celé edice.

Barvy samozřejmě nevynechala ani Vivienne Westwood, která zcela propadla kouzlu dravé červené. Oranžové, ze které až oči pálily, se dostalo lookům belgického avantgardisty Waltera Van Beirendoncka.

Návrháři však nezůstali jen u jednobarevných monolitů. Jako vždy až do absurdity převedla barevný mix Prada, jejíž letošní počin je určen jen opravdu těm nejodvážnějším. S africkými vzory pak přišla britská stálice Burberry Prorsum a svoji gay cowboyskou odyseu díky vzorům rozehrál i Jeremy Scott.

Jak již bylo řečeno na začátku – kdo se bojí, nesmí do lesa. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, vynášejte barvu bez výčitek a s hrdým postojem. Protože nejen připraveným, ale i odvážným hraje móda vždy do karet.