Jaro v rozpuku

Jaro znamená mládí, sílu, svěžest, novost. I proto světoví designéři každý rok znovuobjevují sílu květin, jejichž rozkvět v sobě symbolizuje i naše jarní pookřání po studené zimě. Dlouhou dobu byly v pánském šatníku květiny a květinové vzory tabu a soustředily se jen na dámy. Ovšem s úsvitem nového muže, nyní přejímajícím pro něj ještě před nedávnem podřadné role a úlohy, se do vašich skříní dostává i tento, citlivějším duším určený prvek.

Citlivější však neznamená bolestivý, ukňouraný nebo zženštělý! Designéři nám dokazují, že muž může pořád zůstat mužem a přitom si užívat všech pochutin, které ještě před několika lety patřily jen ženám – květinami poseté oblečení nevyjímaje.

A květinovému prvku se věnuji i první praktické, či chcete-li stylistické trendy této sezóny na MAUDhomme. A my vám radíme: nedržte se s nimi při zemi! Vytvořte exces, který bude vidět a ukáže vaši osobnost ve zcela nových konturách. Nezapomeňte ale, že šaty nedělají člověka, ale člověk šaty. Propučte jim tedy svoji kuráž a ego, protože jen tak se květy dostanou z ramínka do vaší krve.

I
Košile: GITMAN VINTAGE, obuv: DR MARTENS, kalhoty: HACKETT

II

Košile: PAUL SMITH, šátek: PRADA; kalhoty: HUGO BOSS