V neděli se ve známém metropolitním distriktu Tokia – Ginze – znovu otevřel legendární butik Christian Dior, který se rozšířil o sortiment věnovaný pánské divizi Dior Homme. A při této unikátní příležitosti byla vydána speciální limitovaná edice nových modelů hodinek z tradiční řady Chiffre Rouge.

Dior Homme Chiffre Rouge Co1

Chiffre Rouge je název komplexní a ucelené řady hodinek, kterou módní dům vyrábí již od roku 2004. Za osm let existence se z pohledu času již tradiční linie dočkala mnoha nových tváří, rozšíření a modelů. Patent automatických hodinek s designem Dior si vyzkoušel i mnoho sportovních renovací s technologickou výbavou pro potápění a jiné sportovní aktivity.

MAUDhomme již obsadila edice Mo1, ale oproti této velmi okázalé dvojici se nové modely Co1 tváří o mnoho rezervovaněji. Klasické a elegantní náramkové hodinky tentokráte netrpí komerčním zatížením, a tak si lze při pohledu a doteku na tento pár užívat opravdové exkluzivity.

Pásek z pravé krokodýlí kůže drží tenké 38 milimetrové tělo hodinek s černým, nebo bílým keramickým ciferníkem. Estetická stránka je znovu doplněna o prvky červené, která však jen decentně doplňuje minimalistický charakter hodinek. Ty se vyrábějí ve Švýcarsku pod dohledem zkušených hodinářů, takže jistota, že vás přežijí, je nezpochybnitelná – tedy alespoň podle tvůrců samotných.