Na počátku byla 2. světová válka, poraněný kotník, Londýn a vize eklektického inovativního designu. Takto by se dal popsat vznik dvou dnes již legendárních jmen: Dr Martens a Liberty London. První proslulo svojí rebelsky utilitární náladou, to druhé zas excentrickým pojetím estetiky. Nyní se spojila, aby prostřednictvím unikátních prvků, které jsou každé ze značek vlastní, vytvořila novou edici unisexové obuvi a nakonec i zcela unikátní instalace.

Divoký charakter Dr Martense

Míchání dvou naprosto rozdílných elementů vždy přináší ty nejlepší výsledky. Klasickým Martenskám tak Liberty London propůjčila některé ze svých archivních vzorů, jmenovitě pak printy Strawberry Thief a Martens Flower. Ten první vznikl již v 19. století pod tlakem umělecké skupiny Prerafaelitů, pro použití v této edici byl však přebarven do aktuálnější podoby. Druhý v pořadí má své kořeny v nejmenovaném potisku ze 30. let minulého století, jehož nový vzhled usměrnila tradiční paleta značky Dr Martens.

K propagaci celé události pak prostorový designér Andy Hillman vytvořil sadu instalací In The Wild, které nasnímal fotograf Leandro Farina. Umělá divoká příroda si bere něco z protipólů Dr Martens a Liberty London. „Obě značky jsou svojí protiváhou. Liberty ve své práci zdůrazňuje spojení s přírodou, kdežto Dr. Martens je synonymem funkce a nespočtu subkultur bojujících proti establishmentu. Kombinací těchto elementů jsme dosáhli unikátních výsledků, což je ve své podstatě nesmírně britské,“ říká kreativní ředitel Dr Martens Damien Wilson a my nemůžeme jinak, než souhlasit. Celá kolekce se začíná prodávat již 1. května.