Pokud někdo dokáže zvládnout virální kampaň takovým způsobem, že se opravdu šiří jako virus, ale přesto ji internetová komunita chápe jen jako další z uměleckých vrtochů hlavní mozkovny značky, je to právě Prada. Její umělecká ředitelka a vedoucí trendsetter dnešní módy, Miuccia Prada, tentokrát povolala ilustrátora a animátora arménského původu Vahrama Muratyana, aby společně vytvořili paralelní vesmíry, ve kterých dostávají doplňky z letošní jarní kolekce naprosto nový obsah.

Paralelní vesmíry Prada

Pánská aktovka jako bazén, dámské brýle jako zvlněný terén pro automobilové hrátky, golfové boty jako prstýnek či kabelka jako volant. V takovýchto vrtošivých vesmírech se ocitají vybrané kusy, které Muratyan zanimoval do krátkých GIF obrázků. Vahram Muratyan již dříve proslul svým ilustrovaným blogem Paris vs. New York, ve kterém do juxtapozice staví dvě rozdílné verze jednoho subjektu, jež je typický pro obě města zároveň. Tyto “rozdílné podobnosti” vydal před nedávnou dobou i knižně; publikace byla přijata s velkým úspěchem u umělecké obce díky Muratyanově “intelektuální naivitě”.

Podobným směrem se udávají i Prada Parallel Universes, zkoumajíce dopad nových komunikačních médií na význam sémiotického znaku, v tomto případě ikonu (obrazu), kterému je přiřazen grafický význam. Ikony, či v tomto případě obuv, aktovky nebo brýle, jsou posunuty do jakoby snového, až surrealistického prostředí, kde existují samy o sobě bez vztahu ke svému dřívějšímu významu.

Pokud jste z této univerzitní analýzy přešlí, nebojte se – Prada Parallel Universes si můžete vychutnat s chutí i bez toho, abyste věděli o čem je řeč. Nakonec právě tato myšlenka je samým základem Prada.