Sex do módy patří – vlastními módními preferencemi určitým způsobem ventilujeme i ty sexuální. Jak důležité je však pro nás toto hledisko při výběru oblečení? Ruská dvojice návrhářů žijících v Londýně, Ilya Fleet a Resha Sharma, tuto otázku zodpovídá razantní odezvou. Avantgardní značka Fleet Ilya, kterou založili, se totiž soustředí na výrobu luxusního a stylového bondage kožené oblečení a doplňků. Zvrhlý, či osvícený záměr?

Kabinet kuriozit

“Pořád se jedná o módu, jen tiše zobrazuje i pohnutky, které se běžně neodvažujeme ukázat. Nikoho však nenutíme, aby naše věci ocenil, dokonce ani lidi nenabádáme, aby si nás vůbec všimli,” tvrdí oba zakladatelé značky. Ti jsou úspěšnými absolventy St. Martin’s College a za svoji krátkou existenci už stihli spolupracovat s uznávaným fotografem/multiumělcem Rankinem na jeho londýnské výstavě. Jejich tvůrčí snahy se setkaly i s výborným editorialovým přijetím, když si jejich produkty vybrali do svých fotopříběhů magazíny jako L’OfficielVogue a V Magazine.

Ve své práci často používají akcent kůže nebo jejích náhražek, přitom však upřednostňují standarty exkluzivního stylu. Svůj kabinet kuriozit berou s nadsázkou, humorem, ale i vážnou tváří a drzostí, která je k navrhování téměř sexuálních pomůcek potřeba.