SISTERSCONSPIRACY, česká značka autorské módy, se již brzy octne ve vitrínách pánského koncepčního obchodu The Room by Basmatee. Dvojice absolventek VŠUP, Alice Klouzková a Jana Jetelová, založila svoji společnosti v roce 2005 a za svoji existenci už vytvořila několik limitovaných kolekcí, přičemž tato jejich aktuální edice pánského stylu přichází do prodeje vůbec poprvé.

Móda této sesterské konspirace balancuje na hraně inovativní módy a praktického městského oblečení. „Nechováme se jako klasická módní značka, snažíme se dělat nositelné kousky pro kluky. Netvoříme ani kolekce na každou sezónu, soustředíme se spíš na jedno období. Myslím si, že české prostředí není připravené na novou módu každý půl rok,“ řekla nám Alice Klouzková ve svém showroomu v Karlíně.

Konspirace v Basmatee

Jejich aktuální řada MindMapper pro rok 2012 měla premiéru již v rámci Designbloku v říjnu minulého roku. Vychází z takzvané myšlenkové mapy, která vizuálně zachycuje nápady a inspirace nositelů i autorek. Kolekce si hraje s náhodou, jejíž efekt je v oděvu vytvořen výraznými barevnými mixy, množstvím zdánlivě zbytečných zapínání a nadměrnými velikostmi jednotlivých kapes. Výrazným prvkem jsou i digitální potisky, které pro tuto kolekci vytvořila umělkyně Linda Dostálková.

Pro prezentaci v The Room by Basmatee návrhářky doplnily kolekci o nové exkluzivní pánské modely, které se budou prodávat jen v omezeném množství. Ke spojení dvou módních entit pak zakladatel obchodu The Room by Basmatee Jan Lichý dodává: „Nejen, že je nám blízký způsob, jakým Alice s Janou vnímají a interpretují pánskou módu, ale velmi rádi osobně podpoříme návrháře, kterým, stejně jako nám, není lhostejný styl oblékání českých mužů.“

Oficiální párty oslavující příchod karlínských sester do Školské ulice, kde se The Room nachází, se uskuteční již zítra, 31. května. Osmělte se tedy a vydejte se objevovat (a nakoupit) českou módu.