Křížová výprava pánské módy se v Praze dostává na další úroveň – po otevření několika obchodů specializujících se mužský oděv ji čeká i první oficiální událost. Se jménem Pánská jízda provokuje k mnoha výkladům, nejlépe ji však vystihuje ten doslovný: na jednom místě se setkají autoři osobité módy a… kol.

Pánská jízda

Tento ojedinělý módně-kulturní projekt se uskuteční už příští pátek 15. června 2012 v prostorách klubovny 2. Patro v pražské Dlouhé ulici. „V téhle akci vidíme příležitost potkat se s lidmi, které baví zajímavá móda, a dát o ní vědět třeba i těm, kteří se doposud spokojili s nabídkou obchodních řetězců,“ říká za všechny zúčastněné Jan Lichý, spolumajitel obchodu The Room by Basmatee.

“Bylo by skvělé, kdyby první Pánská jízda zahájila tradici prodejních akcí zaměřených na pánskou módu a zlepšila styl oblékání mladých kluků.“ – Jiří Svoboda, The Room by Basmatee

Pánské jízdy se zúčastní obchody Concept Store Qubus, který se stal domovem obchodu Denim Heads, již zmiňovaný The Room by Basmatee, jenž právě hostí limitovanou kolekci české značky Sistersconspiracy, online obchod Cartoon.cz a pražský Dickies Store. Dohromady se na Pánské jízdě představí 17 značek oblečení, bot a doplňků zasvěcených modernímu muži, za všechny můžeme jmenovat kupříkladu japonskou Onitsuka Tiger, americkou klasiku Carhartt či tašky Qwstion.

Těm bude zdárně sekundovat nabitý program, který uspokojí nejen estetický, ale i hravý charakter mužského pokolení. Proto se k této příležitosti do 2. Patra nastěhuje tatérské křeslo studia Tribo, cyklistické trenažery, single speed kola z obchodu Funbikes nebo speciální ručně sestavené kolo s karbonovým rámem F-one z dílny party Festka.