Značka Topman se svojí hlavní linií, která si drží přízvisko Design, hravě vyrovná tvorbě vycházející z ateliérů autorskému designu. – Podobnou větu jsem použil v recenzi na její podzimní linii pro rok 2012, která sklidila nadšené ovace, a to nejen na MAUDhomme. Kolekce jaro/léto 2012 se pak ještě více přibližuje produkci mladých návrhářů, jejichž dílo vychází z kulturních kořenů západní a severní Evropy.

Topman S/S 2013

Londýn, Antverpy a Paříž byly třemi hlavními ingrediencemi při přípravě tohoto “urban guláše”, který jako každý správně připravený chod následoval jednu chuťovou linii s mnoha kořeněnými odbočkami. Základní barvou celé kolekce se stala šeď londýnských sídlišť, jíž dobarvovaly tóny divokých začátků surfařské a skateové kultury 60. a 70. let. Antverpská “grafičnost” a obrazovost se stala náhražkou za kmenové a geometrické vzory, kterých Topman využíval již po několik sezón. Paříž se v celé kolekci reflektovala avantgardní hranou, kterou modelové vynesli na plátěných a kožených svrších s děrovanými vzorci.

Samostatnou kapitolu v celé kolekci pak tvořila řada inspirovaná americkým fotbalem a jeho křiklavě mužným charakterem. Dostalo se však i na převedení dámského trendu tohoto léta na pánský oděv: neonové barvy zářily na všech možných frontách a oslnivěji, než kdy dříve. Zlatým hřebem každého modelu byly i zvláštní hybridy klasických brogues a surfového zapínání nad kotníky vyvedené v kůži. Je tedy naprosto zřejmé, že i přes mnohá minulá klopýtnutí nabírá tato značka dech a čím dál více se přibližuje skutečně exkluzivním modelům designérské tvorby.