MAN S/S 2013
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Projekt MAN je iniciativou značky Topman, která pomáhá mladým, debutujícím návrhářům věnujícím se pánské módě. MAN vznikl za podpory programu Fashion East a již v roce 2005 si tento svébytný spolek dovolil uvést svoji tvorbu na londýnském týdnu módy, jehož otěže tento rok převzaly London Collections. Myšlenka však zůstala stejná, a tak se i dnes prošly na molech osobité modely nepostrádající vtip ani uměleckou myšlenku.

MAN S/S 2013

Premiéru si v rámci dramaturgického panelu MAN odbyla Astrid Andersen, jejíž kolekce pohltila estetika basketbalového ghetta. Síťovaná syntetika a neonové barvy tlumené dominantní černou se v kombinaci se silně maskulinním nábojem vydaly na cestu restrukturalizace urban stylu, jejíž hybridní formy si postupně získávají své místo ve vysoké módě. Ty následně fungují jako konceptuální výtvory vyvolávající pochyby a úvahy o vývoji pánského oděvu.

Kolekce dua Agi & Sam přinesla i na jaro/léto 2013 čistou radost z přirozené krásy. Atraktivní potisky, tentokrát s motivem havajské pohody, zaplavily úzká dvouřadá saka a obleky podobné siluety. Radost z grafických her, která z kolekcí této dvojice každou sezónu vyzařuje, je zkrátka neodolatelná. Převládající odstíny oranžové, růžové a zelené ve spojení s koženými kufříky zvedaly při závěrečném defilé ruce přihlížejících k mohutnému potlesku.

Moc kostky znovu dokázala kolekce Shauna Samsona. V jeho kolekci jaro/léto 2013 se tentokráte propojovali galaktičtí hrdinové s osamělými a rozněžnělými muži skrývajícími svoji lásku ke… koťátkům. Bezesporu nejlepší kolekce z celé trojice tak vedle neobvyklých potisků roztomilých kočiček předvedla také abstraktní práci s barvou. Geometricky nahodilé rozvržení v rámci rozšířených pánských střihů vytvářelo zajímavé napětí, které celý sál sledoval se zatajeným dechem. Metalická, blýskavá obuv pak už jen rozšířila koncept celé řady, která na sebe legitimně převzala roli odvážného provokatéra sezóny.