The Hospital Club se v po čas konání LCM konvertoval na nový stánek avantgardní módy. Jeho vskutku klinické prostředí k těmto hrátkám přímo vybízí, a tak se do jeho útrob uchylují mladí i zavedení umělci, kterým je konvence tabu. Jedním z takových je i čínský návrhář Xander Zhou, jehož kolekce na jaro/léto 2013, navzdory inspiraci futuristickým purismem, měla zcela aktuální vyznění.

Xander Zhou S/S 2013

Centrem Zhouovi kolekce byl střet. Kolize barev, pohlaví i dvou časů. Zhou si pro jaro/léto vybral velice střídmou paletu odstínu, kterou v menších či větších dávkách pumpoval do trojrozměrných siluet. Celá přehlídka se otevřela bílým manifestem čistoty a nového života a v na druhé straně zase uzavřela vybledlými tóny zelenomodré a hnědé symbolizujících stáří.

Zhou má talent k vytvoření mnoha i z mála prostředků a tento jeho um se nejvíce podepsal do řemeslného zpracování oděvů. Bavlna, neopren i satén, tři nejdůležitější materiály celé řady, byly využity v naprosto nepředvídatelných kombinacích. Zvláštní pochvaly si Zhou zaslouží hlavně za neoprenová saka a obleky, jehož použitím posunul pánskou klasiku do nového milénia tak, aby nebyla jen trendy, ale i aktuálně zpracovaná.

Zvláštní pozornost ve všech řadách vzbudily i saténové kápě, kterým se londýnský týden pánské módy věnoval za tyto dva dny už poněkolikáté. Zhou celou kolekcí balancoval na hraně obou pohlaví, když šikovně využil rozšířených krátkých pánských nohavic k vytvoření efektu sukně. A tak bylo všem bojům učiněno zadost: stejně jako se bílá mírumilovně vlila do barvy lila, černé či hnědé, tak neprohrála ani sukně ani šortky. Střet v celé kolekci tedy nevyústil v jejich dekonstrukci, ale naopak zrození nové formy oděvu.