Pokud si tvůrci ve svých kolekcích pro sezónu podzim/zima 2012 byly něčím jistí, bylo to postavení muže ve společnosti. Kožený akcent a leitmotiv boje přehlušil veškeré pochyby a námitky, které svět módy vůči mužům často vznáší. To samé se však zřejmě nedá tvrdit o nadcházejícím létě 2013. Důkazem této nejistoty byla i kolekce Christophera Shannona. Už jen název Lost My Head napovídá o jistém neklidu, který se kolekce tohoto zkušeného designéra snažila vyjádřit.

Christopher Shannon S/S 2013

Použití prvků přejatých z anglické folklórní módy představovalo hlavní kreativní proces v Shannonově ztracené hlavě. Hlavní součástkou celé kolekce se však staly pruhy, které zpočátku Shannon použil jako obyčejný print, avšak jeho netrpělivost povolila uzdu fantazii a v dalších modelech Shannon motiv pruhů doslova rozložil, čím ve změti zdánlivě hřejivých letních barev naznačil rozklad muže samotného.

Očividný proces tragikomického rozpadu pak dokončil styling samotný. O něj se v rámci Shannonovy kolekce postarali studenti magisterského oboru oděvního návrhářství, se kterými Shannon často spolupracuje. Doplňky – neobvyklé čepice a batohy – měli symbolizovat staré antické rituály keltských kmenů, jimiž pradávní předci dnešních ostrovanů vítali léto. Tato liturgická složka doplnila kolekci o spirituální kontext, který celek nenarušoval, jen ho doplňoval. Shannon tak, byť to nemusí být zcela zřejmé, pod nánosem radostných celků dokázal vytvořit neklidnou edici se silnou ideou a širokým využitím.