Pokud byste hledali v tvorbě Katie Eary jednotící prvek, byl by jím zcela určitě moment překvapení, který uvedení každé její kolekce provází. Posedlostí se jí stala skateová kultura, které sezónu po sezóně propůjčuje nový kabát. Ať už mu vládně gotika jako v případě podzimu/zimy 2012, nebo kýčem prosluněná Kalifornie na období jara/léta 2013, neubrání se člověk širokému úsměvu na tváři.

Katie Eary S/S 2013

“Round of applause baby make that ass clap/ Drop it to the floor, make that ass clap” – Katie Eary si pro svoji show ani nemohla vybrat lepší soundtrack. Rappeři Waka Flock a Drake perfektně sedli k tvrdě městským modelům, na které bylo možné pohlížet až jako na parodie těch nejslavnějších kolekcí ze skic Alexandera McQueen a Riccarda Tisciho (Givenchy) – barokní vzory se pozvolna měnily do tvarů zlatých rybiček připomínající klasy kukuřice a kaleidoskopické grafiky odporovaly své geometrické logice.

V rovině střihů a siluet byla kolekce poplatná svému tématu. Novodobé pojetí skaterů, jež má na svědomí právě Tisci, tak nevynechalo pánské legíny, sukně ani kontrastní “žehličky” na nohách. Takzvaný WOW faktor se dostavil hlavně ke konci přehlídky, kdy Eary vystoupila ze zajeté koncepce a představila model dekonstruovaného symetrického kabátu se zvětšenými klopami, avšak stále v duchu zbytku jarní edice. Byla to snad první vlaštovka představující další směřování této svérázné Londýňanky? Na další moment překvapení si proto počkejme na zimu.