Funkce – i jediné slovo může sloužit jako motto. Pro Ferdinanda Kramera funkce představovala to nejdokonalejší heslo vůbec, řídil se jím celý život. Legendární německý designér a architekt totiž zasvětil život a tvorbu jejím účelům a když v Berlíně a jiných německých metropolích koncipoval své jednoduché, ale polyfunkční konstrukce, dokázal myslet jen a jen na jednoduchost, jež jde většinou ruku v ruce s onou funkčností.

Kramerova funkce

A tak se jednoduchost stala charakteristickou značkou tohoto důležitého tvůrce, který se kromě technických nákresů věnoval rovněž interiérovému designu. Jeho esteticky dokonalé celky, které perfektně zapadly do světelných podmínek těch nejrozličnějších prostorů, nyní oslavuje designérská značka e15, která se pustila do renovace Kramerova díla, nábytku obzvláště. V ojediněle úzké spolupráci s jeho autentickým stylem se německá firma soustředila na uctění lehkého a čistého tvaru, který svou snadnou a přesto rafinovanou konstrukcí vyjadřuje nadčasové vize.

Dílny společnosti e15 pak také znovu přetvořily legendární model geometricky uspořádaných stoliček. Zvláštní model, který Kramr navrhl těsně před vypuknutím první světové války, se už tehdy těšil zájmu barev, e15 mu však přidala ještě o něco svěží odstíny v nových mátových a námořnicky modrých provedeních. Veškerý sortiment nábytku e15 lze zhlédnout na webových stránkách značky.