Pařížský módní dům Balmain je jednou z mála skutečných autorit a svoji sílu dokazuje každou sezónu kolekcemi haute couture, ready to wear i difúzní řadou Pierre Balmain, jejíž i krátká existence potvrdila energii návrhářství tohoto maison. Když před několika lety přišla značka s trendem vojenského oblečení, stala se automaticky jeho arbitrem. Army postupně ovládlo mola i výlohy konfekčních řeťezců, sofistikovanosti Balmain však dosáhl jen málokdo.

Do oblak s Balmain Homme A/W 2012

Na sezónu podzim/zima 2012 Balmain své muže opět nezklamal. Hlavní inspirací se pro Oliviera Rousteinga tentokrát stali piloti, za kokpitem i vyčkávající na runwayi. V kolekci se tak potkávají až aristokraticky dramatické vlněné kabáty s koženými bundami či černá a námořnická modř s krvavě červenou. Celá edice svým soustředěným vyzněním dává jasný signál, že podobně jako kupříkladu u španělského domu Balenciagajsou pánské kolekce exkluzivním artiklem soustředící se ne na kvantitu, ale na kvalitu.

Středobodem podzimní edice se staly vlněné kabáty v nejrůznějších úpravách čerpající z hodnostářského designu. Vlněné pletené panely připomínající vojenské insignie mění svojí velikost podle použití: v jednom momentu vytvářejí lem rukávu, v dalších jsou tyto pleteniny využité k vytvoření celých kusů oděvu. Nejdůraznějším modelem je v tomto ohledu kabát s třemi řadami knoflíků, který tvoří asi nejsilnější vzpomínku na počátky létání v prvních dekádách 20. století.