Team Chanel
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Sport byl od konce 90. let do několika málo posledních sezón návrhářských tabu, které se odvážili porušit jen ti nejodvážnější. Sex a glamour vládl minulou dekádu, ale olympijské hry v Londýně otřásly i módou tak silně, že se ke sportu designéři chtě nechtě vrátili.

Team Chanel

Ačkoli jak olympisjké hry, tak jaro/léto 2012 nenávratně skončily, Chanel jede v atmosféře pohybu dál – v podání luxusního kýče, kterému je nesnadné se ubránit. Když Karl Lagerfeld proměnil pařížský módní dům na továrnu snů se dvěma písmeny “C” v logu a postupně odstraňoval zbytky francouzské nadčasovosti, kterou nahradil módní okamžitostí, zrodil se nový profil módního průmyslu ovládaný reklamou a obchodními válkami. Už Hubert de Givenchy na sklonku své kariéry tvrdil, tak trochu i na adresu (ne)oblíbeného Lagerfelda, že móda skončila. A opravdu, sportovní kolekce Chanel s ní nemá nic společného.

Protnutá céčka nyní najdete na surfech, snowboardech, lyžích, rybářských prutech, sadě petanque, tenisových raketách, jezdeckých bičích, basketbalových míčích, golfových holích a dokonce i na bumerangu. To vše, aby i upocený sport měl v St Tropez a na venkovských domech ruských oligarchů styl. Ale na druhou stranu, proč si snobství neužít, když je na dosah ruky?