Co se lidem vybaví po vyřčení jména Louis Vuitton? Kabelky, šátky a Marc Jacobs. Opravdovou hvězdou LV je však návrhář Kim Jones, který od základů přepracoval jeho pánskou linii. Do podzimní kolekce zařadil prvky ocele a ta na jaro 2013 se zas vezla na vlnách podmořského světa, ve které dal Jones místo syntetickým materiálům a sportovním střihům. Tato opravdu fenomenální kolekce, která v mnohém obrací filosofii značky naruby, má i svého předchůdce. A tak tedy než se Louis Vuitton potopí do hlubin moří, je tu plážová dovolená – kolekce resort 2013.

Zašlé pohledice Louis Vuitton Resort 2013

Rozlehlá kolekcí čítající přes třicet různých looků staví na dědictví minulých dekád, které mícha dle libosti. Šusťákové soupravy se vzorem evokující šedesátá léta se pyšní barevností 80s, naopak potisky připomínající uměleckou avantgardu z první poloviny minulého století připomínají svým rozpoložením šílené kreace stylistu seriálu Dallas. To vše na moderních technických materiálech, které si pánská móda v posledních sezónách tolik oblíbila.

Pokud Kim Jones udělal pro Louis Vuitton jednu věc, která mimochodem stále trochu uniká Marcu Jacobsovi, je to bezesporu aktualizace šachovnicového vzoru a ikonického monogramu. Ty ještě nikdy nenabývaly tak podivných, ale o to zábavnějších a s nadhledem tvořených barevných kombinací.

Jones se však v pánském resortu na příští jaro nevyhnul ani klasické krejčovině či džínovině, která si prochází svojí malou renesancí. Právě práce s látkami a motivy je Jonesovou zbraní výběru, na kterou sází. Vtip, se kterým s nimi i konvencemi luxusního brandu zachází, je čím dál více odzbrojující, stejně jako postupné odloupávání značky “snob” z emblému Louis Vuitton. Doufejme, že tento postoj k pánské tvorbě Kimovi ještě dlouho vydrží, Vuitton si takovéhoto návrháře jistě zaslouží.