Plesová sezóna je před svým vypuknutím! Období plné společenských akcí si žádá svoji úroveň, řád i slavnostní šat. Ale i formální událost je příležitost k osobní, nebojácné, módní výpovědi. Před pár dny jsme se na MAUDhomme věnovali oblekové edici Dior Homme “Demi-measure“. Pokud vám ale styl (nebo cena) francouzského módního domu nesedí, s třemi novými edicemi pánského slavnostního oděvu přichází nyní i britský řetězec Topman.

Topman vás ošatí

Harris TweedMade in England a Super Premium – tři názvy, za kterými se skrývají tři řady stylové krejčoviny za ceny známé z konfekčních obchodů na hlavních městských třídách. Různé charakteristiky, o kterých na dalších řádcích zjistíme více, však mají jednoho společného jmenovatele: soustředí se spíše než na siluetu a střih na výběr materiálů a látek.

Harris Tweed, první ze jmenovaných, nás učí, že není potřeba výstředních střihů nebo barevných kreací k vytvoření padnoucího a výrazného modelu. Díky kostce Prince z Walesu, kohoutí stopě zvané “Houndstooth” a tradičnímu tečkovanému vzoru si ponechává pánská krejčovina z této řady klasický vzhled, avšak se současných duchem. Made in England míchá podle soudobé britské tendence tradiční látky a detaily s novodobými formami a troufalými odstíny barev. Tak mohou vyniknout prošívané blazery, které zaujmou nápaditým řešením kontrastních maličkostí.

A do třetice všeho dobrého, jméno Super Premium mluví za vše. Luxusní edice vycházející z textur italských látek se zaměřuje na detail dotažený do vzrušujícího konce. Je proto uhlazená, moderní a nabízí perfektní řešení pro mladé gentlemany. Pokud tedy pro sebe sháníte nový večerní komplet, který bude stejně troufalý jako nadčasový, navštivte prodejny Topman. Ceny začínají na příjemných padesáti librách za sako až ke kompletnímu obleku za cenu £270.