Gareth Pugh je ostrovním mistrem geometrie. Ať už si hraje se sklem, syntetickými materiály, vulkanickými horninami nebo bavlnou, jsou jeho černo-šedo-bílé výtvory na poli módy i designu vždy mimořádným počinem. A jeden z nich jde nyní i do aukce – jak už je v posledních dnech zvykem, samozřejmě pro dobrou věc.

Krychle Garetha Pugha

Pro Grey Goose Winter Ball, událost podporující nadaci Eltona Johna bojující proti AIDS, vytvořil totiž Pugh černou rozkládací krychli, která slouží jako přenosný bar. To má svoji logiku – zimní bál je totiž sponzorován společností Grey Goose, značkou výběrové vodky. Událost a s ní spojená aukce proběhne již 10. listopadu a veškerý výtěžek získaný během výročního hudebního bálu z ní poputuje rovnou do nadace.

“Celý projekt byl až neuvěřitelně svobodný, což je pro mou práci to nejdůležitější,” říká Gareth a dodává: “Jediným mým předsevzetím bylo, aby byl výsledný návrh kompaktní. Tak, aby doma nepřekážel, ale abyste do něj mohli dát lahev a pohodlně ji přenést. Měl jsem nad celým návrhem úplnou kontrolu a teď už jen s láskou sleduji, jak se černá hutná krychle rozevírá, a mám ze všeho jen radost. Je to velmi chic!”

Pugh s celým projektem souhlasil díky Eltonu Johnovi a Davidu Furnishovi, jejichž aktivity na podporu nemocných s virem HIV a nemocí AIDS obdivuje. Takže jakmile začal, nebylo cesty zpět – celý návrh se jako kdyby sám vytvořil. “V podstatě vždy začínám krychlí. Je to pro mě ten nejpřirozenější start, něco jako bílé plátno, pokud chcete.” vysvětluje Gareth Pugh. “Jak se celková forma nakonec vyvine, to už záleží na každém projektu – jde mi však o jakousi explozi tvaru. Krychle se však pro můj bar ukázala jako ten nejlepší směr, takže jsem spíše přemýšlel o jejích útrobách a to tak, aby byly co nejpraktičtější.”