Módu v její nejexperimentálnější poloze zkoumá nová výstava v Paříži. Neboť i móda žije paralelními životy, stejně jako populární hudba a kinematografie. A stejně jako v těchto odvětvích, i v módě funguje jakási periferní oblast, kterou jsem si díky její nezvyklosti a umělecké exponovanosti naučili přezdívat termínem alternativní. Výstava s názvem „Arrrgh! Monster of Fashion“ tak představuje ty nejalternativnější módní roviny, v nichž se volně prolíná oděv, kostým a uniforma.

Monster of Fashion!

K vidění tak budou modely od známého excentrika a člena proslulé Antverpské šestky Walter van Beirendoncka a japonských návrhářů, kteří se v osmdesátých letech minulého století pod tíhou dokonalosti začali zabývat estetických systém nahodilých chyb, který později teoretici specifikovali jako oděvní dekonstruktivismus.

Výstava tak pojmula více než 80 modelů a ve výstavním panelu bude možné prohlédnout si práce od více jak 55 umělců a návrhářů. Mezi zmíněné mistry svého řemesla bude možné projít si recyklační tvorbou

Martina Margiely a skulpturální vášní Issey Miyakeho, který byl ve svém úsilí následován Dai Fujiwarou.

Speciálně je pak na výstavě podtržena role digitálního vývoje v současné módě. Expozice se širšímu publiku otevře již 13. února 2013 v muzeu Gaîté Lyrique, editoři a teoretici měli možnost výstavu zhlédnout už v prosinci. Veřejnost pak bude moci Paříž za účelem této exhibice navštívit až do 7. května.