Rok 2013, kterého jsme se podle nejasných předpovědí ani nemuseli dočkat, už klepe na dveře. Čas po dnešní půlnoci znamená novou naději, nové začátky, nové příležitosti. Pro MAUDhomme však nový rok znamená i novou módu, nové výzvy a nové projekty, které chystáme pro Vás, naše čtenáře. A na všechny tyto aspekty byl rok 2012 bohatý až až. Nemůžeme si tak odpustit malou rekapitulaci toho nejlepšího, co tento končící rok přinesl a čeho jsme byli společně s Vámi svědky. Užijte si tak předsilvestrovskou jízdou tím nejlepším z uplynulého roku a ať žije 2013!

To nejlepší z MAUDhomme za rok 2012

Anatomie života

Temná krajina Severních Čech, podmanivý topmodel Šimon Kotyk, kamera Petra Jandery a vize MAUDhomme dali vzniknout prvnímu módnímu filmovému editorialu v Česku vůbec. Za svojí existenci už film vidělo na 4 000 diváků a Anatomie života se objevila v médiích ve Španělsku, Velké Británii, Číně a dalších. Podlehněte ji i nyní stejně intenzivně, jako když jste ji viděli poprvé!

MAUDhomme Fashion Film Videoroom

Fascinace módním filmem jako kdyby se na podzim proměnila ve fetiš. V rámci Designbloku 2012 totiž MAUDhomme uspořádal vůbec první dramaturgicky ucelenou přehlídku módního filmu na našem území – MAUDhomme Fashion Film Videoroom. Celý playlist v dočasném kinosále v místnosti 321 ve Šporkovském paláci vydal na 8 hodin v šesti kategoriích. Český módní film, Hraný módní film, Zahraniční módní film I a II, Dokumentární módní film a sekci Muži a módní film vám poté přinesly Ozvěny MFFV, které se nyní stávají i echem roku 2012.

Velký český módní třesk 2012

Podzim 2012 se nedá ani jinak pojmenovat. Zničehonic se v září a říjnu začalo na české půdě něco dít a to něco přerostlo ve čtyřdenní maraton dvaceti devíti přehlídek jménem Prague Fashion Weekend a šestidenní festival módy v rámci Designbloku 2012. Podzim 2012 se tak do historie české módy zapsal jako milník a restart, na kterém jste mohli být i díky MAUDhomme, který vám přinesl profily mladých českých návrhářů, pohledy do zákulisí i recenze toho nejlepšího, co bylo na obou událostech k vidění. Připomeňte si tak Pavla Brejchu, Pavla Ivančice, Marcela Holubce, La Formelu, Jakuba Polanku či Sistersconspiracy a připravte se na příští rok!

Editorialy MAUDhomme

Původní módní editorialy provázejí MAUDhomme už od ledna 2011. Od té doby pro vás co roční období připravujeme extrakt z aktuální módy, který kořeníme nekonvenčními idejemi zpracovávanými těmi nejlepšími mladými fotografy. Za zimou končícího roku stál Lukáš Dohnal, jenž obstaral opojné Srdečné pozdravy z Ruska, jaro bylo zas ve znamení bláznovství Jakuba Davida v Memoirs of Weirdness, puristicky chladnou “digitální expozici” představil Jan Grombiřík v editorialu Muž, do podivných končin nás zavedl Digitální Princ Venduly Knopové a rok 2012 skončil Requiemem Ondřeje Janů. MAUDhomme a nastupující generace módních fotografů samozřejmě přijde i příští rok – editorial na jaro 2013 přijde již hned z kraje příštího března.

Na konec roku bychom Vám, všem našim čtenářům, chtěli poděkovat za to, že se nebojíte nových podnětů, nebojíte se být muži a přitom milovat módu, a tak dáváte naší práci smysl a umožnujete nám dělat tak hodnotný magazín, jakým MAUDhomme je.