Christopher Kane a jeho nová grafika
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Christopher Kane je muž mnoha tváří. Ačkoliv po mnoho let dokázal pro Donatellu Versace vytvářet příhodné modely její difúzní linie Versus, sám ve svém nitru zůstává věrný vlastní víře. Ta jej vede k sofistikované dámské krejčovině a experimentální pánským potiskům. A o nich Christopher zřejmě i sní, na jaro/léto 2013 totiž tento skotský designér vydává speciální edici graficky bohatých triček, které novou dimenzí grafické módy nezaujímají jen oko, ale i mysl.

Christopher Kane a jeho nová grafika

Grafika ostatně pro Christophera vždy představovala výzvu a tak se v oné aktuální edici ponořil do umění štětce a jeho tahy na plátně převedl do digitální podoby na povrch bavlněných (ale i nylonových) pánských trik s již charakteristickým kaneovsky prodlouženým střihem. Trika tak na pozadí černé ozdobily zářivé záblesky teplých barev, ale také slabé syntetické odstíny, jichž Kane dosáhl kombinací černé, červené a zelené.

Nejideálnější na Kaneovy edici je pak rovněž fakt, že jako designéra jej nijak nečerní a vypadá čistě autorsky, neboť nese návrhářův rukopis, přestože je předurčena k zřejmému komerčnímu úspěchu. Konec konců takový charakter má celá Christopherova tvorba a proto v módním průmyslu umí tak perfektně balancovat.

(Vybrané modely lez zakoupit na stránkách Asos od £60.)