V dnešní době už nepotkávají jen muži ženy, ale také zas ženy muže. A britská značka Hackett přichází každou sezónu s formou takového muže, pána, kterého chce prostě potkat každá (…a každý.) Je protipólem femme fatale, protože stejně jako ona, i tento homme hýří svůdností, přitažlivostí a aurou okamžitého podmanění. Ačkoli Hackett na příští podzim nevyjel ze svých zajetých kolejí, je něco na té kolekci, co vás nutí buď stát se takovým osudovým mužem, nebo mu okamžitě padnout do ramen – dle vašeho ctěného apetitu.

Hackett A/W 2013

Hackett se s řadou podzim/zima 2012 vrací až skoro na samý začátek módy, kdy v Paříži v 10. letech začaly vznikat první “jiné” modely. Vynikal v nich, podle mnohých teoretiků “první designér” všech dob, Paul Poiret. Jeho tvorba byla sice zaměřená na ženy, ale to už dnes nic neznamená. Důležité bylo to, co do módy přinesl, a krom mnohého to byla i podmanivost orientu. A přesně na tuto kartu tentokrát vsadil i Hackett, jehož gentlemani a dandyové si našli zalíbení v kráskách s temnýma očima a v příbězích, které jim ženy vonící po vzácných olejích vyprávějí po tisíc a jednu noc.

Fascinaci východem však u Hackett nelze očekávat doslova, spíše v náznacích. A tak v kolekci dvojřadá saka a skotský tartan (odkoukáno od Prince Charlese) stojí společně s hojně využitým sametem, tureckými hučkami a semišem. Efektu orientu však u Hackett dosáhli kupříkladu i asymetrickými pleteninami, sametovými pásy a rozšířenými siluetami do A u sak a pytlovými střihy kalhot. Nakonec i štědrá barevná paletou hrající tóny od zlaté přes rudou až ke smaragdové nás láká podniknout daleké cesty a okusit nové a zakázané. Řada příštího podzimu přímo překypuje vzory, ale nikdy tak, aby se proměnily v laciný konfekční kýč. Muž Hackett však, jak už bylo ostatně řečeno, vždy zůstává trochu nonšalantním dandym, pro kterého je i východ jen další z lahůdek života, které ochutnává po malým ždibečcích. A přesně taková je i kolekce příštího podzimu, proti jejímuž vlivu na naše vjemy nejsme nikdo dostatečně imunní.